Zatrzymano mordercę sklepikarza. Zabił dla 2 tysięcy złotych

Policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę pochodzącego z Wyszkowa. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo, do jakiego doszło 10 stycznia w Ząbkach. Ryszard R. skatował 67-letniego właściciela warzywniaka, Stanisława B.

Do brutalnego napadu doszło w podwarszawskich Ząbkach. Ryszard R. pobił właściciela warzywniaka metalową pałka. Ofiarę przewieziono do szpitala, lecz nie udało się jej uratować, zmarła po 2 godzinach. Powodem napaści miała być kradzież 2000 złotych.

Dzięki powołanym przez prokuratora biegłym, w tym biegłemu z zakresu biologii udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawcę tej wyjątkowo brutalnej zbrodni, którym okazał się 57-letu Ryszarda R. czasowo zamieszkujący w Ząbkach. Zatrzymany pochodzi z Wyszkowa.

Sprawca był wielokrotnie karany, w zakładach karnych, m.in. za usiłowanie zabójstwa, spędził ponad 20 lat. Wcześniej mieszkał za granicą i według ustaleń funkcjonariuszy, 22 stycznia planował ucieczę do Norwegii.

Mężczyzna od czwartku przebywa w policyjnym areszcie. W sprawie wykonano szereg czynności operacyjnych i procesowych, które pozwoliły na zgromadzenie materiału dowodowego. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie.

Zatrzymany Ryszard R. | fot. Policja
Źródło Policja