Skuteczne działania grupy „Skorpion”. Rozbito gang Gruzinów

Policjanci z grupy „Skorpion” podczas ostatnich działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali sześciu obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do pojazdów i kradzieży wyposażenia. Łupem mężczyzn padły damskie torebki z zawartością dokumentów, telefonów i gotówki. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci z grupy „Skorpion” prowadzący działania na terenie warszawskiej Pragi Północ mające na celu ograniczenie przestępczości przeciwko mieniu otrzymali informację o włamaniach do pojazdów na terenie dzielnicy. Sprawcy wybijali szyby i wyrywali klamki w zaparkowanych samochodach, po czym kradli z nich damskie torebki z portfelami, dokumentami, kartami płatniczymi i biżuterią.

Funkcjonariusze, gdy tylko otrzymali rysopisy mężczyzn, rozpoczęli ich poszukiwania. Już po chwili ustalili pojazd którym się poruszali i podjęli jego obeserwację. Wykonane ustalenia doprowadziły ich na jeden z parkingów przy ul. Wojnickiej. Tam przy zaparkowanym renault zauważyli poszukiwanych mężczyzn, którzy wyrwali z pojazdu klamkę i zabrali z jego wnętrza torebkę. Kryminalni postanowili podjąć wobec nich interwencję. Podejrzani próbowali uciec, jednak dzięki skutecznym działaniom policjantów już po chwili byli zatrzymani. Okazało się, że wszyscy byli obywatelami Gruzji.

Dalsze czynności z zatrzymanymi policjanci wykonywali w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przekazano wraz z mężczyznami do prokuratury rejonowej. Tam przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem do bmw i renault. Wartość strat pokrzywdzonych wyniosła prawie 4 000 złotych.

Policjanci skontrolowali pobliskie lombardy i odnaleźli skradzioną przez mężczyzn bransoletkę. Podczas przeszukania pomieszczeń w których zamieszkiwali zatrzymani, kryminalni ujawnili wiele narzędzi, które mogły im posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Sąd poparł wniosek śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec obywateli Gruzji 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło Policja