Potrącił policjanta i uciekł. Na komisariat przyszedł z rodzicami

Do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosił się kierujący motocyklem, który 1 stycznia potrącił policjanta. Do zdarzenia doszło w Tarnowie Opolskim podczas próby zatrzymania do kontroli kierującego jednośladem. Motocyklista nie zatrzymał się, a podczas ucieczki potrącił funkcjonariusza. Teraz o losach 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Do potrącenia policjanta doszło 1 stycznia w Tarnowie Opolskim. Tego dnia funkcjonariusze kontrolowani stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką poruszali się w terenie zabudowanym. Policjant ruchu drogowego wydał polecenie do zatrzymania się kierującemu jednośladem, natomiast ten polecenie to zignorował, przyśpieszył i podczas wymijania potrącił funkcjonariusza. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za uciekinierem. Niestety, motocyklista zdołał uciec.

W sprawie wszczęto czynności pod kątem napaści na funkcjonariusza, jak również niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości kierującego. Natomiast dzisiaj (7 stycznia) do komendy miejskiej zgłosił się młody mężczyzna, który przyznał, że tego dnia kierował motocyklem.

Okazał się nim 16 – latek z powiatu strzeleckiego. Małoletni przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę jak również złożył obszerne wyjaśnienia. Kierującemu jednośladem przedstawiono do protokołu zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, a całość materiałów przesłano do sądu rodzinnego. Jak w każdej tego typu sprawie, to sąd rodzinny będzie decydował o losach 16 – latka.

Źródło Policja