Dusił emerytkę kablem i żądał pieniędzy. 24-letni rozbójnik zatrzymany

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju na 74-letniej kobiecie. Decyzją sądy został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Rankiem 31 grudnia 2020 roku, skierniewicka policja została powiadomiona o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Marianów. Nad ranem do domu wszedł nieznany mężczyzna, najprawdopodobniej po to, aby go okraść. Został jednak nakryty przez 74-letnią kobietę, która znajdowała się w środku. Mężczyzna uderzył ją w głowę a następnie zaczął dusić przedłużaczem żądając wydania pieniędzy.

Przestraszona kobieta przekazała napastnikowi 400 złotych. W wyniku poniesionych obrażeń, straciła przytomność, a dopiero po jej odzyskaniu  o zajściu powiadomiła najbliższych. Pokrzywdzona trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się  skierniewiccy policjanci.  Zebrali ustalenia i wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą rozboju. 24-letni mężczyzna z terenu powiatu żyrardowskiego został zatrzymany 31 grudnia 2020 roku, gdy wychodził z domu na imprezę sylwestrową.  Trafił do skierniewickiej jednostki.

2 stycznia 2020 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej ukradł synowi pokrzywdzonej klucz od domu i to właśnie za pomocą niego wszedł do środka rankiem 31 grudnia 2020 roku. 3 stycznia 2020 roku sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło Policja