Brzytwa podejrzany o zabójstwo. 81-latek już wcześniej mordował i obcinał głowy

W wyniku pracy operacyjnej policjanci zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło 11 grudnia 2020 roku w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na okres trzech miesięcy.

W poniedziałek, 18 stycznia, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81-letniego Waltera R. ps. Brzytwa, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 68-latka. Do zdarzenia doszło 11 grudnia ubiegłego roku w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry.

Na podstawie zebranego w tej sprawie obszernego materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, 19 stycznia  w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze Walter R. usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledczy ustalili również, że Brzytwa pod koniec lat 80. XX wieku został skazany za dwa zabójstwa. Jego ofiarami byli złotnik z Jeleniej Góry i zamożna mieszkanka Świdnicy.  Trafił wtedy do więzienia na 25 lat. Jak informują lokalne media, w trakcie poszukiwań zauważono wtedy, wiszące kilkanaście metrów nad wodą, dwa związane ze sobą worki. W nich znajdowały się pozbawione głów, rozczłonkowane ciała.

Teraz, za popełnienie zbrodni, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło Policja