Awantura na drodze. Kierowca postrzelił rowerzystę

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i naruszenie czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Z ustaleń wynika, że pomiędzy kierującym autem a rowerzystą wywiązała się awantura słowna i doszło do szarpaniny, w końcu kierujący wyjął przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę. 43-latek usłyszał zarzuty. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące szarpaniny na ulicy pomiędzy mężczyznami. Ze wstępnych informacji wynika, że pomiędzy rowerzystą a kierującym autem doszło do utarczki słownej spowodowanej manewrem, jaki wykonał kierujący. Kiedy rowerzysta zwrócił mu uwagę, wywiązała się między nimi awantura słowna, w końcu doszło do szarpaniny. W trakcie tego kierujący autem groził uszkodzeniem ciała rowerzyście. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę.

43-latek został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli rewolwer pneumatyczny. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadzili w sprawie materiał dowodowy. Pokrzywdzony poniósł obrażenia ciała poniżej dni siedmiu. Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego.

Podejrzany usłyszał zarzut karny dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Za to grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło Policja