Sklepowy złodziej na wózku inwalidzkim. Grozi mu 5 lat więzienia

Kryminalni z chorzowskiej jedynki ustalili i zatrzymali złodzieja, który ukradł telefon komórkowy. Mężczyzna poruszał się na wózku inwalidzkim z uwagi na odniesioną kontuzję. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

12 stycznia, w jednym ze sklepów na terenie miasta doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu Policji I w Chorzowie. Analizując zapisy monitoringu sklepowego, zauważyli jak poruszający się na wózku mężczyzna, usuwa opakowanie z zabezpieczeniami z telefonu komórkowego, a następnie zabierając aparat, opuszcza sklep.

Choć od początku złodziej wydawał im się znajomy, to jednak fakt, że poruszał się na wózku inwalidzkim, nie dawał im ostatecznej pewności co do sprawcy. Jednak, jak się szybko okazało, kryminalni nie mylili się. Wytypowany przez nich złodziej, z uwagi na odniesioną wcześniej kontuzję, faktycznie chwilowo poruszał się na wózku, jednak to nie powstrzymało go od kolejnych kradzieży.

41-latek usłyszał już zarzut i teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Źródło Policja