32-latek zadźgał sąsiada. Poszło o strzelanie petardami

Zarzut zabójstwa usłyszał 32-latek. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie ciosów nożem 42-latkowi, z którym się pokłócił. Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek nowodworskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

30 grudnia 2020 r. kilka minut przed północą do dyżurnego nowodworskiej komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze szybko ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że w wyniku nieporozumienia słownego doszło do awantury, podczas której, 32-letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim ciosy drugiemu mężczyźnie. Pomimo natychmiast podjętej najpierw przez  policjantów, a następnie kontynuowanej przez ratowników medycznych reanimacji 42-latka, nie udało się go uratować.

Zebrane na miejscu przez mundurowych ślady wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że w mieszkaniu gdzie przebywał 32-latek i jego 35-letni kolega, mogło dojść pomiędzy nim a zmarłym 42-latkiem do kłótni, podczas której mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej i grzbietu.

Jak informują dziennikarze portalu Wirtualny Nowy Dwór, sąsiedzki spór dotyczył tego, że mimo ciszy nocnej podejrzani strzelali przed blokiem petardami. Wtedy to sąsiad postanowił mężczyznom zwrócić uwagę i prosił, by zaprzestali hałasować.  Doszło do ostrej wymiany zdań, w trakcie której 32-latek chwycił nóż.

32-latek i jego 35-letni kolega zostali przez nowodworskich policjantów zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u pierwszego z nich ponad 1,7, a u drugiego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawił 32-latkowi zarzut zabójstwa 42-latka, a jego 35-letniemu koledze zarzut pomocy sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec 32-latka i jego 35-letniego kolegi najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, zaś 35-latkowi do 5 lat więzienia.

Źródło Policja Wirtualny Nowy Dwór