Zwyrodnialec zgwałcił i zabił 91-letnią sąsiadkę. Sąd skazał 33-latka na dożywocie

Sąd Okręgowy w Gdańsku, przychylając się do wniosków prokuratora co do wymiaru kary, skazał na dożywotnie pozbawienie wolności 33-letniego mieszkańca Gdyni za zabójstwo 91- letniej kobiety.

W grudniu 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w związku ze zgwałceniem. Ciało pokrzywdzonej ujawnił jej syn 26 stycznia 2019 r. Tego samego dnia zatrzymany został, wówczas 31-letni, sąsiad kobiety.

Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było uduszenie o złożonym mechanizmie w związku z założeniem  pokrzywdzonej   na głowę  foliowej reklamówki,  przewiązaniem  szyi oraz ust  kablem oraz  uciskiem szyi  rękoma. Ustalono, że sprawca zabójstwa działał z pobudek seksualnych.

Sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zbrodni zabójstwa w związku ze zgwałceniem, jednak z opisu czynu i kwalifikacji prawnej wyeliminował działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd orzekł, że oskarżony będzie mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po odbyciu 30 lat kary.

Oskarżony jest tymczasowo aresztowany.

Źródło Prokuratura