Znaleziono zwłoki dwóch braci. Mieszkali w sąsiadujących domach

Ciała dwóch braci w wieku 41 i 45-lat znaleziono w ich własnych domach, w miejscowości Szaflary. Dokładne okoliczności śmierci obu mężczyzn wyjaśnią prowadzone w tych sprawach śledztwa.

W środę, po godzinie 15, dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu ciała mężczyzny w jednym z domów w Szaflarach.  45-letni właściciel domu został znaleziony martwy przez mieszkańców miejscowości, którzy na prośbę jego rodziny mieli sprawdzić czy wszystko u niego w porządku, gdyż od pewnego czasu nie było z nim kontaktu.

Policjanci chcąc powiadomić rodzinę ustalili, że w niedalekim sąsiedztwie mieszka brat zmarłego. Drzwi od budynku były jednak zamknięte. Z uwagi na to, że od kilku dni z bratem 45-latka również nie było kontaktu, wyważono drzwi. Po wejściu do środka,  w jednym z pomieszczeń na piętrze domu policjanci znaleźli  ciało 41-letniego mężczyzny, jak się później okazało brata nieżyjącego 45-latka.

Na miejscu przez kilka kolejnych godzin trwały czynności procesowe z udziałem i pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Na chwilę obecną nie ma przesłanek, aby do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie.

Na polecenie prokuratora ciała obu mężczyzn zostały zabezpieczone do sekcji, która da odpowiedź na pytanie  o przyczyny i mechanizm zgonu. Dokładne okoliczności śmierci obu mężczyzn wyjaśnią prowadzone w tych sprawach śledztwa.

Źródło Policja