Zamordowali psy, bo szczekały. Pijani wyrzucili je do śmietnika

Dwaj mieszkańcy powiatu tarnowskiego zakatowali na śmierć dwa czworonogi. W najbliższym czasie trafią za kratki, gdzie spędzą po 8 miesięcy. Właśnie zakończyło się postępowanie prowadzone przez policjantów z posterunku w Zakliczynie i z komisariatu w Wojniczu.

W ostatnim dniu stycznia policjanci otrzymali informację o wyrzuconych w foliowym worku do kontenera na śmieci w Zakliczynie  truchłach dwóch psów rasy mieszanej. Podczas oględzin przeprowadzonych przez policjantów z miejscowego posterunku ustalono, że zwierzaki miały widoczne ślady bicia oraz były mocno okaleczone.

Policjanci z Zakliczyna i komisariatu w Wojniczu przeprowadzili szybkie śledztwo w sprawie. Już dwa dni później w ręce mundurowych z Wojnicza trafił jeden ze sprawców, a chwilę później drugi. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Gminy Zakliczyn, w wieku 53 i 54 lat.

Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do znęcania nad psami oraz opisali, w jaki sposób do tego doszło. Obaj przyznali, że podczas picia alkoholu zaczęli znęcać się nad zwierzętami.  Jeden z nich to właściciel czworonogów, który potraktował swoje pupile siekierą, a pomagał mu w tym jego znajomy. Psy zostały zabite, ponieważ szczekały. Mężczyźni martwe psy wyrzucili w workach foliowych do kontenera na śmieci.

Obaj usłyszeli zarzut. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze, a zaproponowana przez prokuratora kara, to 8 miesięcy bezwzględnej izolacji, wysoka grzywna oraz zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe pięć lat. Teraz podejrzani czekają  na orzeczenie sądu.

Źródło Policja