Zaatakowali łopatą, szpadlem i widłami. Pomylili go ze złodziejem

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu 48-latka. Ponadto zarzuty usłyszał również trzeci ustalony mężczyzna, który sam zgłosił się do komisariatu. Za to przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu 48-latka.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego do zdarzenia doszło w porze wieczorowej na terenie gminy Wiązowna. 48-latek spacerował jedną z ulic, kiedy nagle zaatakowało go bez powodu trzech mężczyzn. Napastnicy mieli w ręku widły, łopatę i szpadel, którymi uderzali go po całym ciele. W wyniku zdarzenia zawiadamiający doznał licznych zasinień i obrzęków. Nadmienił, że miejsce zdarzenia nie jest objęte monitoringiem.

W toku szeregu niezwłocznie podjętych czynności, funkcjonariusze ustalili dane oraz miejsce przebywania wszystkich trzech mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem. 42-latek i 34-latek zostali zatrzymani przez mundurowych w miejscach zamieszkania, po czym trafili do policyjnych cel.

Następnego dnia zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym postawić mężczyznom zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Obaj zgodnie swoje zachowanie wyjaśniali pomyleniem 48-latka ze złodziejem. Prokurator zastosował wobec 42-latka i 34-latka dozór policyjny, zobowiązując ich do stawiennictwa jeden raz w tygodniu w otwockiej komendzie.

Ponadto ustalony, trzeci podejrzany mężczyzna, po kontakcie telefonicznym sam zgłosił się do komisariatu w Józefowie, gdzie policjanci wykonali z nim niezbędne czynności procesowe. 33-latek także usłyszał zarzut pobicia 48-latka przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Kodeks karny za użycie w bójce lub pobiciu niebezpiecznego przedmiotu przewiduje do 8 lat więzienia.

Źródło Policja