Więzili i katowali kobietę, psa chcieli upiec w mikrofalówce. Dwaj mężczyźni trafili do aresztu

Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 45 i 57 lat, podejrzanych o przestępstwo pozbawienia wolności. Przetrzymywana w domu kobieta, to partnerka młodszego z zatrzymanych mężczyzn. Sprawcy dręczyli pokrzywdzoną poprzez kopanie, bicie, grożenie. Ponadto, 45–latkowi zarzucane jest znęcanie fizyczne i psychiczne nad kobietą, kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcanie się nad psem, którego mężczyzna włożył na kilka sekund do mikrofalówki.

W ubiegły poniedziałek, około godziny 19.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta prawdopodobnie przetrzymywana jest kobieta. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji, zastali pokrzywdzoną, 36–letnią mieszkankę Lubina.

Kobieta posiadała widoczne, zewnętrzne obrażenia ciała w postaci krwiaków, zasinień, skarżyła się również na ból całego ciała. Oświadczyła mundurowym, że od 25 stycznia była przetrzymywana w domu wbrew swojej woli,  przez swojego partnera i jego kolegę, którzy ją bili, kopali, grozili, a  nawet podtapiali w wannie.

Podejrzany o ten czyn, 45–letni mężczyzna, przebywał w tym czasie w domu. Został zatrzymany. Funkcjonariusze, z uwagi na stan kobiety, niezwłocznie zawiadomili pogotowie ratunkowe, a do czasu przyjazdu zespołu medycznego udzielili jej wsparcia i pomocy przedmedycznej. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany oraz metamfetaminy.

Jednocześnie funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania drugiego ze  sprawców, który oddalił się z miejsca interwencji, przed przebyciem mundurowych. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności nie otwierał stróżom prawa drzwi. Przy wsparciu kolegów ze straży pożarnej, policjanci siłowo weszli do mieszkania 57–latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony  do policyjnej celi.

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Dodatkowo, 45–letni partner pokrzywdzonej kobiety będzie odpowiadał za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią, posiadanie narkotyków, kierowania gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcania się nad psem.

Śledczy ustalili, że mężczyzna najpierw rzucił zwierzęciem o płytki i szafkę, a następnie włożył psa do wnętrza kuchenki mikrofalowej, którą załączył na kilka sekund, uniemożliwiając mu dopływ powietrza. Na szczęście zwierzę nie doznało obrażeń. 45-latek jest dobrze znany lubińskim policjantom, głównie z łamania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna znęcał się nad partnerką i psem | fot. Policja
Źródło Policja