Uciekł przez okno z prokuratury. Wydano list gończy za 32-latkiem

Policja poszukuje 32-letniego Macieja Didiuka, który 2 lutego uciekł z Prokuratury  Rejonowej Białystok-Południe. Podczas wykonywania z nim czynności mężczyzna skorzystał z chwili nieuwagi pilnującej go osoby, otworzył okno i przez nie wyskoczył.

2 lutego, 32-letni Maciej Didiuk będąc pozbawionym wolności w trakcie wykonywanych czynności z jego udziałem, dokonał samouwolnienia z Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe w Białymstoku. Za mężczyzną został wydany list gończy.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikaz RMF FM Piotr Bułakowski, 32-latek wykorzystał moment nieuwagi pracownika prokuratury, otworzył okno na parterze budynku i przez nie wyskoczył.

Mężczyzna został wcześniej zatrzymany za rozbój, do którego doszło 31 stycznia. Wówczas podejrzany grożąc użyciem przemocy, dokonał rozboju w jednym ze sklepów na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku.

Poszukiwany 32-letni Maciej Didiuk jest szczupłej budowy ciała, wzrost 180 centymetrów, włosy ciemne. Podczas ucieczki ubrany był w ciemną rozpinaną bluzę bez kaptura z białym napisem „illegal”, czarną kurtkę z kapturem, ciemne spodnie oraz buty koloru białego.

Wszystkie osoby, które widziały mężczyznę ze zdjęcia lub mogą przyczynić się do ustalenia jego miejsca pobytu proszone są o kontakt pod numer alarmowy 112.

Źródło Policja RMF24