Składał propozycje seksualne dzieciom. Wpadł w zasadzkę

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który przekonany, że koresponduje z trzema 13 i 14- letnimi dziewczynkami, składał im propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. Policjanci w mieszkaniu podejrzewanego mężczyzny zabezpieczyli kilkanaście telefonów. 31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w wyniku pracy nad sprawą dotyczącą seksualnego wykorzystania osoby małoletniej zatrzymali mężczyznę, który poprzez komunikator portalu społecznościowego składał seksualne propozycje trzem dziewczynkom w wieku 13 i 14-lat.

Mężczyzna nie wiedział jednak, że po drugiej stronie monitora odpowiadają mu dorosłe kobiety. 31-letni mężczyzna, będąc przekonany, że koresponduje z nastolatkami, składał im propozycje seksualne i wysyłał im zdjęcia swoich narządów płciowych. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego zatrzymali w mieszkaniu na terenie Gdańska.

Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie, a podczas przeszukania mieszkania 31-latka zabezpieczono m.in. korespondencję z pokrzywdzonymi oraz kilkanaście telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych.

Zatrzymany mężczyzna przebywa obecnie w policyjnym areszcie, dziś zostanie przesłuchany przez śledczych, materiał zebrany w tej sprawie przez policjantów zostanie przekazany do prokuratury.

Źródło Policja