Seniorka podpalała śmietniki. Spowodowała spore straty

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali kobietę podejrzewaną o podpalenia śmietników na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych. Niestety w wyniku tych zdarzeń, ogień zajął nie tylko kosze na odpady, ale uszkodzeniu uległy także wiaty śmietnikowe. Łączną kwotę strat poszkodowane podmioty szacują na kwotę 70 tys. złotych. Seniorka usłyszała już kilka prokuratorskich zarzutów i teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. 

Do zdarzeń dochodziło w rejonie osiedli mieszkaniowych na terenie wrocławskiego Biskupina i policjanci mając informację o pożarach śmietników, od razu zajęli się sprawą. Funkcjonariusze przeanalizowali zabezpieczone materiały dowodowe, w tym m.in. zapisy z kamer monitoringów, a także rozmawiali z mieszkańcami, aby ustalić kto może być odpowiedzialny za te czyny. Ponieważ wszyscy wiemy, jak pożar może być niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, kryminalni w tej sprawie prowadzili również obserwacje terenu.

Działania policjantów w konsekwencji doprowadziły do zatrzymania kobiety podejrzewanej o te przestępstwa, a następnie po wykonaniu czynności procesowych z jej udziałem, seniorka usłyszała w prokuraturze zarzuty za cztery tego typu czyny. Mundurowi podejrzewają jednak, że kobieta może mieć więcej podpaleń na swoim koncie. Wartość uszkodzonych kontenerów i wiaty, w tych konkretnych przypadkach, oszacowano na kwotę blisko 70 tys. złotych

Wrocławianka została obecnie objęta dozorem policyjnym, a w świetle obowiązujących przepisów za zniszczenie mienia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło Policja