Rozbój w nielegalnym kasynie. Właścicielowi grożą poważne konsekwencje

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w jednym z nielegalnych kasyn na terenie miasta. Napastnicy przy użyciu noża i gazu pieprzowego zastraszyli pracownika, a następnie ukradli 1000 złotych. Funkcjonariusze w trakcie czynności zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych i oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku opiewają na kwotę 900 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło kilka dni temu w porze nocnej w jednym z nielegalnych kasyn w Jeleniej Górze. Napastnicy posługując się nożem i gazem pieprzowym zastraszyli pracownika a następnie ukradli 1000 złotych.

Powiadomieni o napadzie funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie mężczyzn, którzy się odpowiedzialnych za rozbój. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali kilka godzin później 19-latka i 20-latka jako podejrzewanych o popełnienie tego czynu. W wyniku podjętych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Zatrzymany 19-latek dodatkowo ma na swoim koncie inne przestępstwa.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu w trakcie czynności procesowych w tej sprawie zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów, służących do urządzania i przeprowadzenia gier hazardowych. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na kwotę 900 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni zatrzymani za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Następnego dnia po zatrzymaniu Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło Policja