Poszukiwany mężczyzna strzelał do policjantów, po czym popełnił samobójstwo

Do strzelaniny doszło w czwartek na warszawskim Targówku. W jednym z budynków przy ul. Lewinowskiej zjawili się policjanci, którzy otrzymali informację o poszukiwanym mężczyźnie. Kiedy ten ich zauważył, oddał w ich kierunku strzały z broni palnej. Następnie napastnik popełnił samobójstwo we własnym mieszkaniu.

– Otrzymaliśmy informację, że pod adresem Lewinowska 44 przebywa osoba poszukiwana. Kiedy policjanci udali się na miejsce, mężczyzna zorientował się, wyciągnął w ich kierunku broń i oddał kilka strzałów. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Na miejscu nadal pracują negocjatorzy, jest też karetka pogotowia. Trwają czynności – przekazała TVN24 Irmina Sulich, rzeczniczka komendy na warszawskim Targówku.

Po oddaniu strzałów w kierunku policjantów, którzy przyszli zatrzymać poszukiwanego, mężczyzna zabarykadował się w swoim mieszkaniu. Służby natychmiast zablokowały ulicę Lewinowską oraz zabezpieczyli okolice bloku, w którym doszło do zdarzenia. Na miejsce wezwano również oddziały antyterrorystyczne Policji.

Jak poinformowała już po całym zajściu policja z Targówka, poszukiwany mężczyzna nie żyje. – Zakończyła się obława, na miejscu pracuje prokurator, jest też grupa dochodzeniowo-śledcza. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo – przekazała TVN24 Irmina Sulich. Policja nie ujawniła, za co mężczyzna był poszukiwany.

Źródło TVN24 Warszawa w Pigułce