Pijani policjanci na służbie. Stracili pracę

Dwóch oficerów dyżurnych, którzy pełnili służbę pod wpływem alkoholu zostało odwołanych przez Komendanta Wojewódzkiego policji w Gdańsku. Jak informuje portal trójmiasto.pl, na stan policjantów uwagę zwrócił mężczyzna, który został wezwany na komisariat. Wobec funkcjonariuszy wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Obydwoje mieli długoletni staż.

W nocy z 1 na 2 stycznia w jednym z gdańskich komisariatów stawił się wezwany mężczyzna. Dziwne zachowanie funkcjonariuszy wzbudziło w nim niepokój. Po krótkiej rozmowie z policjantami mężczyzna zgłosił pod numerem alarmowym, że prawdopodobnie policjanci są pod wpływem alkoholu.

– Po otrzymaniu zgłoszenia z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego komendant polecił przeprowadzić kontrolę i zweryfikować informacje. Działania w tej sprawie były błyskawiczne i zostały podjęte natychmiast. Funkcjonariusze zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, wynik badania potwierdził, że mężczyźni są nietrzeźwi – mówi portalowi trojmiasto.pl Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Komendant Miejski Policji w Gdańsku tuż po zdarzeniu zawiesił obu funkcjonariuszy w wykonywaniu obowiązków służbowych oraz wszczął wobec nich postępowanie dyscyplinarne. Natomiast z rozkazu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdański policjanci zostali zwolnieni. Mężczyznom przysługuje prawo odwołania się od tej decyzji.

– Zachowanie obu mężczyzn stoi w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie ma nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant – dodaje Kamińska. Jak informuje, byli to doświadczeni funkcjonariusze z długoletnim stażem. Jeden przesłużył 30, drugi natomiast niemal 15 lat.

Źródło trojmiasto.pl