Pedofil wyszedł z więzienia i nękał dzieci pomimo zakazu zbliżania

Prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko 34-letniemu mieszkańcowi Olecka podejrzanemu o niestosowanie się do sądowego zakazu zbliżania do małoletnich poniżej lat 15.

Mężczyzna został w 2017 roku skazany za seksualne wykorzystanie małoletniego na karę 4 lat pozbawienia wolności. W toku tamtego postępowania ustalono, że oskarżony ma zaburzenia preferencji seksualnych pod postacią pedofilii. Sąd orzekł również zakaz kontaktowania się i zbliżania do małoletnich poniżej lat 15.

Pomimo to, mężczyzna po wyjściu na wolność złamał ten zakaz i nękał w Olecku dwoje dzieci, w tym jedno w wieku poniżej 15 lat. Chodził za nimi, obserwował, wystawał w pobliżu ich miejsca zamieszkania i zaglądał w okna. Zbliżył się nawet i podjął bezpośrednią rozmowę z młodszym dzieckiem.

Gdy organy ścigania zostały o tej sytuacji zawiadomione, prokurator wszczął śledztwo i opracował zarzuty, a funkcjonariusze Policji zatrzymali podejrzanego. Prokurator po wykonaniu z nim czynności procesowych, skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Olecku wniosek ten uwzględnił i podejrzany został przewieziony do Aresztu Śledczego.

Obecnie będą prowadzone czynności zmierzające do skierowania aktu oskarżenia.

Źródło Prokuratura