Makabra w Rudzie Śląskiej. Siostrzeniec zabił ciotkę na oczach jej córki

Rudzcy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej wyjaśniają okoliczności śmierci 49-letniej kobiety i próby pozbawienia życia jej 13-letniej córki. W piątek wieczorem w domu jednorodzinnym ujawniono jego mieszkankę z obrażeniami głowy, które spowodowały śmierć kobiety. W sprawie został zatrzymany 24-letni siostrzeniec denatki podejrzewany o dokonanie zabójstwa.

W piątek wieczorem dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionej kobiety w jednym z domów w rudzkiej dzielnicy Halemba. Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitali 49-letnią pokrzywdzoną z poważnym urazem głowy, a także jej 13-letnią córkę, która została pobita. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Z pierwszych ustaleń wynikało, że napastnikiem mógł być 24-letni siostrzeniec pokrzywdzonej. Niestety pomimo starań lekarzy po kilku godzinach 49-letnia kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń. Szeroko zakrojone czynności poszukiwawcze, pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się sprawcy i jego zatrzymanie. Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny, przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło Policja