Gwałcił, bił i poniżał konkubinę. Ze strachu milczała przez lata

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 47-letni będzinianin, który podejrzany jest między innymi o zgwałcenie swojej 52-letniej konkubiny. Oprawca miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec partnerki życiowej kilkakrotnie. Mężczyzna odpowie także za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą. Aresztowanemu 47-latkowi grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

Do wykorzystania seksualnego 52-letniej mieszkanki Będzina ze strony jej 47-letniego partnera życiowego dochodziło kilkakrotnie na przestrzeni ostatnich lat. Mężczyzna od maja 2018 roku miał także znęcać się fizycznie i psychicznie nad kobietą. Jak ustalili śledczy, kobieta była wielokrotnie bita i poniżana przez praktycznie nietrzeźwiejącego 47-letniego będzinianina.

Zastraszona 52-latka nikomu nie mówiła jednak o swoim koszmarze. Stróże prawa dowiedzieli się o jej tragedii dopiero niedawno, w trakcie interwencji w jej mieszkaniu w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Mający w organizmie prawie 2 promile alkoholu mężczyzna ponownie zaatakował kobietę. Zatrzymany stanął przed obliczem prokuratora i sędziego, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa 47-latkowi grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną | fot. Policja
Źródło Policja