Gekon ponownie stanie przed sądem. To znany członek wrocławskiego półświatka

Wytężona praca policjantów oraz skrupulatnie zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwoliły skierować do sądu akt oskarżenia wobec Łukasza W. ps. „Gekon” – znanego członka wrocławskiego półświatka. Mężczyzna ten, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz w warunkach powrotu do przestępstwa, uczestniczył w obrocie ponad 56 kilogramami marihuany.

Łukasz W. ps. „Gekon” decyzją sądu aktualnie przebywa w areszcie. Trafił do niego po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do którego doszło chwilę po tym, jak opuścił areszt, gdzie przebywał w związku z inną sprawą.

Intensywna praca śledczych i przeprowadzony przez nich szereg czynności skutkował zgromadzeniem obszernego materiału dowodowego, który pozwolił na skierowanie do sądu aktu oskarżenia wobec zatrzymanego 41-latka. Łukaszowi W. ogłoszono zarzuty między innymi uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego w postaci marihuany – łącznie ponad 56 kg tego narkotyku. Z tego co najmniej 6 kg sprzedawał następnie innym osobom, natomiast innemu mężczyźnie, za płatną „ochronę”, umożliwiał sprzedaż na terenie Wrocławia pozostałych co najmniej 50 kg. Z tego przestępczego procederu Łukasz w. uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Sprawą wprowadzania przez „Gekona” do obrotu znacznych ilości środków zabronionych zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z prokuratorami Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Postępowanie prowadzone wobec Łukasza W. stanowi element innej dużej sprawy dotyczącej sprzedaży znacznych ilości środków zabronionych, w toku której śledczy postawili zarzuty blisko 90 osobom, zarzucając im szereg przestępstw narkotykowych. Wobec większości z tych osób – 69 – zapadły już prawomocne wyroki skazujące, zaś wobec kolejnych 17 osób skierowano do sądu akty oskarżenia.

Źródło Policja