38-latek skatował bezdomną. Kobieta zmarła w szpitalu

Na 3 miesiące tymczasowego aresztu trafił sprawca pobicia 44-letniego kobiety. 38-latka bez stałego miejsca zamieszkania zatrzymali policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego na miejscu zdarzenia. Następnego dnia pobita kobieta zmarła w szpitalu.

Tuż przed 22:00, we wtorek, policjanci zostali powiadomieni o pobiciu kobiety w pustostanie przy ulicy Pocztowej w Gnieźnie. Miejscowi funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Na podłodze w jednym z pomieszczeń znaleźli leżącą 44-letnią kobietę bez oznak życiowych, za to z widocznymi obrażeniami ciała.

Policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia i przystąpili do reanimacji, która zakończyła się przywróceniem czynności życiowych. Poszkodowana w stanie krytycznym została przekazana załodze karetki pogotowia ratunkowego a następnie hospitalizowana.

Sprawca, 38-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, który znajdował się na miejscu został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia rano lekarz dyżurny poinformował o zgonie pobitej 44-latki. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności, jeżeli zostanie bezsprzecznie ustalone, iż zgon kobiety był następstwem zachowania podejrzanego.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie. Sprawa jest w toku.

Źródło Policja