22-latkowie napadli na dostawcę pizzy. Rozbójnikom grozi 12 lat więzienia

Kryminalni z Bydgoszczy namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców rozboju. 22-latkowie napadli na dostawcę pizzy. Po uderzeniu go w twarz, zabrali mu pizzę. Obaj sprawcy wpadli w ręce policjantów następnego dnia. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 14:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa został powiadomiony o napadzie na dostawcy pizzy. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzonego zaatakowało dwóch młodych mężczyzn. Wcześniej, pracownik jednej z bydgoskich pizzerii, dostał zlecenie dostarczenia pizzy pod wskazany adres.

W momencie, kiedy wszedł do klatki schodowej kamienicy przy ulicy Nowodworskiej w Bydgoszczy, jeden ze sprawców uderzył go pięścią w twarz. Następnie napastnicy zabrali pizzę i uciekli. Na szczęście pokrzywdzony doznał niegroźnych obrażeń. Zniszczeniu uległ jego telefon komórkowy.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze Szwederowa, którzy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Następnie zaczęli zbierać informacje na temat sprawców. Pomagali im również kryminalni z bydgoskiej komendy. Trop doprowadził ich do dwóch mieszkańców Bydgoszczy.

Następnego dnia funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali pod dwa wytypowane adresy. Jednego zatrzymali w domu przy ulicy Spokojnej, a drugiego też w domu przy ulicy Grunwaldzkiej. Dwóch 22-latków zostało dowiezionych do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju.

W poniedziałek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec nich między innymi policyjny dozór. Teraz podejrzani będą stawiać się do komisariatu trzy razy w tygodniu.

Źródło Policja