Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

28-letni mieszkaniec Wschowy po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia policjantów. W czwartek (22 października) nietrzeźwy mężczyzna skakał po przypadkowo zaparkowanym pojeździe.

Do zdarzenia doszło czwartkowego popołudnia (22 października) we Wschowie. Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że dwóch młodych mężczyzn kręci się przy zaparkowanym na jednym z parkingów osiedlowych pojeździe.

Z relacji zgłaszającego wynikło, że jeden z nich kopał auto, skakał po nim, starał się wyrwać antenę. Jego całkowicie niezrozumiałemu zachowaniu, potęgującej agresji przyglądali się przypadkowi przechodnie, którzy zaalarmowali Policję.

Mężczyzna był w towarzystwie młodszego kompana. Mężczyźni, widząc reakcje świadków postanowili uciec z miejsca zdarzenia przed przybyciem właściciela uszkodzonego pojazdu i Policji.

Przybyli na miejsce policjanci oddziałów prewencji po uzyskaniu szczegółowych informacji dotyczących rysopisu i ubioru mężczyzn podjęli intensywne działania poszukiwawcze.

Niepełna kilka minut później mężczyźni byli już w rękach policjantów. Zaskoczeni obecnością i błyskawiczną reakcją mundurowych mężczyźni podjęli skuteczne działania, aby nie stosować się do wydawanych poleceń.

Agresywny 28-latek, który poza uszkodzeniem pojazdu znieważył też mundurowych używając wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych, został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Okazało się, że jest nietrzeźwy – alkomat wskazał prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Wobec drugiego z mężczyzn z kolei zostanie skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu za zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: