Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjant ogniwa patrolowego sieradzkiej komendy zatrzymał 21 – letniego mężczyznę, który posiadł marihuanę. Przyszedł on do komendy uzyskać informację dotyczącą zgłoszonego przez niego wcześniej przestępstwa. Nietypowe zachowanie petenta wzbudziło podejrzenie policjanta, który podczas przeszukania znalazł w jego odzieży środki odurzające.

8 października 2020 r. po godzinie 16.00 do sieradzkiej komendy przyszedł mężczyzna, który chciał uzyskać zaświadczenie dot. rzekomo zgłoszonego przez niego wcześniej przestępstwa. 21–letni mieszkaniec Sieradza był dobrze znany funkcjonariuszowi, z uwagi na jego wcześniejsze konflikty z prawem.

W rozmowie z mundurowym mężczyzna zachowywał się nerwowo, był pobudzony, a jego wypowiedzi były nielogiczne. Od razu wzbudziło to podejrzenie policjanta.

Jak się okazało, jego niepokój prawdopodobnie wynikał z posiadanych  przy sobie nielegalnych środków. Policjant znalazł bowiem w jego odzieży torebkę z marihuaną.

21–latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na drugi dzień usłyszał on zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał, że  narkotyki znalazł.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: