Fot. Zdjęcie podglądowe

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia wobec kobiety podejrzanej o usiłowanie dokonania zabójstwa męża. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości Powiatu stargardzkiego. Kobiet zadała kilka ciosów nożem kuchennym, lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego z mieszkania oraz udzielenie mu pomocy medycznej.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa swojego męża. Jak ustalono w nocy 10 grudnia 2018r. pokrzywdzony wraz z żoną oglądali telewizję. Gdy pokrzywdzony oświadczył żonie, że idzie się położyć spać, podejrzana poszła do kuchni po nóż kuchenny.

Po chwili pokrzywdzony poczuł uderzenie w okolicę twarzy i zobaczył jak żona trzymając nóż w prawej ręce zadaje mu cios w głowę, a następnie dwa razy w brzuch. Pokrzywdzony zdołał wstać z fotela i zaczął prosić żonę o darowanie mu życia. Mężczyźnie udało się uciec do mieszkającej w pobliżu rodziny, skąd wezwał pogotowie ratunkowe.

Zadane nożem kuchennym ciosy spowodowały u pokrzywdzonego rozległą ranę ciętą twarzy w okolicy skroniowo–policzkowej i dwie rany kłute brzucha z wielomiejscowym uszkodzeniem jelita cienkiego, które naruszyły funkcje narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni i naraziły na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Sprawczyni została zatrzymana, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. W przeszłości nie była karana sądownie. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: