Fot. zdjęcie podglądowe

Kilka dni temu na terenie Stalowej Woli funkcjonariusze wrocławskiego Zespołu Poszukiwań Celowych komendy wojewódzkiej oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali na podstawie listów gończych parę, która od 4 lat ukrywała się przed organami ścigania. Poszukiwani było za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Zakochani trafili już do Zakładu Karnego.

Kobieta poszukiwana była na podstawie dwóch listów gończych i do odbycia miała karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa związane z kradzieżami mienia. Ponadto grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ podejrzewana jest ona o pobicie przy użyciu kija baseballowego małoletniej dziewczyny i kradzieży jej karty bankomatowej. Poszukiwana zmuszała też groźbą pokrzywdzoną do zmiany zeznań. Na domiar złego 26-latka związała się z innym przestępcą – 26-letnim mężczyzną. Komenda w Jaworze poszukiwała go na podstawie listu gończego za oszustwo kredytowe.

Poszukiwana para zerwała kontakty ze swoimi rodzinnymi stronami, zmienili dane osobowe, a nawet wygląd, wyjechali też na drugi koniec Polski. W sprawę poszukiwawczą włączyli się „wrocławscy łowcy głów”. Przy współpracy z policjantami z Jawora ustalono, iż zakochani przenieśli się do Stalowej Woli, gdzie prowadzili swobodne życie, unikając odpowiedzialności karnej.

Kilka dni temu funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych oraz Wydziału Kryminalnego komendy w Jaworze namierzyli poszukiwanych na jednym ze stalowskich osiedli. Zatrzymali zaskoczoną parę, która nie spodziewała się, że policjanci „znajdą„ ich tak daleko od rodzinnego domu czyli Jawora.

Kobieta została skazana na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, ponadto podejrzana jest również o przestępstwo, za które grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jaworski oszust odbędzie pół roku kary w zakładzie karnym.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: