Fot. nowe metody działania drogówki, policja

Łódzka policja wydała komunikat dotyczący metod działania drogówki –Są tacy kierujący, u których pośpiech zwycięża nad zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni stwarzają największe zagrożenie dla tych, których spotkają na swojej drodze, a także dla samych siebie i swoich pasażerów. Policjanci aby skutecznie eliminować piratów drogowych i chronić przed nimi wszystkich innych podróżnych i pieszych przeprowadzą dziś akcje z ziemi i powietrza.

W piątek 25 września 2020 roku odbędą się działania „ Podniebny patrol” . Do akcji ruszy policyjny helikopter oraz grupa Speed wspierana przez funkcjonariuszy z 4 powiatów. Skoncentrują się one głównie na terenie autostrady A2.  Będzie ona monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę.

Sygnał z kamer zostanie przekazany do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach, gdzie funkcjonariusze będą zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie. Szczególnym nadzorem obejmą samochody ciężarowe.

Policjanci zgodnie podkreślają, że  najważniejsze jest to, aby kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów. Nie tylko wtedy, kiedy w pobliżu widoczny jest patrol.”

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: