Fot. zatrzymanie podejrzanego, SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu dokonali zatrzymania obywatela Ukrainy pomagającego cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy.

13 sierpnia w miejscowości Piaseczno (woj. mazowieckie) funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna poszukiwany był w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w nocy 8 lipca na opolskim odcinku autostrady A4.

W jadącym w kierunku zachodniej polski samochodzie typu bus zatrzymano 10 cudzoziemców. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Syrii, Jemenu, Iraku oraz Iranu. Wszyscy przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie.

Podróżowali ukryci w przestrzeni bagażowej samochodu. Prokuratura Rejonowa w Opolu przedstawiła zatrzymanemu obywatelowi Ukrainy zarzut z art. 264 § 3 k.k., tj. zorganizowania ww. cudzoziemcom przekroczenia  wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Ponadto Sąd Rejonowy w Opolu na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czynności w tej sprawie w ramach postępowania przygotowawczego prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Źródło: Straż Graniczna

Przeczytaj również: