Fot. auto zniszczone w wyniku kolizji, policja

Opoczyńscy policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu wobec 21-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który w sposób rażący złamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna kierujący samochodem BMW próbował ścigać się z innym pojazdem. Jego brawura zakończyła się kolizją.

Jak ustalili policjanci, 16 sierpnia 2020 roku o godzinie 20.50 w miejscowości Brzustowiec w gminie Drzewica, 21-letni kierowca BMW jechał drogą wojewódzką przez teren zabudowany, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mężczyzna poruszał się z nadmierną prędkością, usiłując ścigać się z innym pojazdem.

Kiedy kierujący bmw dojeżdżał do przejścia dla pieszych na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w urządzenia drogowe. Staranował maszt drogowy oraz pięć barier chodnikowych. Następnie przejechał jeszcze około 50 metrów i zatrzymał się na środku jezdni.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy tym bardziej zaskakuje, że w BMW podróżowało troje pasażerów. Dwie kobiety w wieku 19 lat oraz 21 letni mężczyzna. W związku z tym, iż kierujący rażąco naruszył przepisy, stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi podjęli decyzję o skierowaniu wobec 21-latka wniosku o ukaranie do sądu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Kierowca stracił także dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na uszkodzenia samochodu. W myśl obowiązujących przepisów za  stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: