Fot. ratownicy medyczni pobici przez weselników, mat. prasowe

W niedzielę o 5 nad ranem wezwano karetkę pogotowia na wesele w Świdwinie (Zachodniopomorskie), ponieważ jedna z kobiet straciła przytomność.

Jedna z kobiet zasłabła, została wezwana karetka pogotowia, ale weselnikom najprawdopodobniej nie odpowiadał czas, w jakim ratownicy przybyli na miejsce – poinformował nadkom. Krzysztof Kałuża z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Załoga karetki została zaatakowana przez agresywnego weselnika. Mężczyzna bił i kopał ratowników, kiedy próbowali pomóc kobiecie. Poszkodowani zamknęli się w aucie i powiedzieli, że w takiej sytuacji nie będą w stanie nic zrobić. Napastnika odciągnęli inni uczestnicy imprezy. Jednak to nie powstrzymało go od wyładowania agresji na karetce.

Kobieta po pewnym czasie odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala. Przyznała, że piła alkohol. Poszkodowani natomiast odnieśli obrażenia twarzy, klatki piersiowej i kończyn górnych, a ich ubrania były porozrywane. Na miejsce wezwano policję, jednak zanim przyjechała, agresor zdążył się oddalić.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie w związku ze sprawą opublikowała wpis na Facebooku:

„👰🏽🤵🏻 Wesela kojarzą się Wam ze świętem miłości, dobrą zabawą i doborowym towarzystwem? Nam już niekoniecznie… 😔🚑Dziś nad ranem jeden z naszych zespołów ratownictwa medycznego został pobity na parkingu jednego z domów weselnych w Świdwinie. Wezwanie dotyczyło nieprzytomnej młodej kobiety. Kiedy ratownicy medyczni dotarli na miejsce od razu zostali zaatakowani przez świadków zdarzenia 😡- jeden z weselników zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę. Uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze. Kiedy już udało się ratownikom dotrzeć do pacjentki, rozpoczęli badanie, ale w trakcie wykonywania swoich czynności dalej byli kopani przez świadków zdarzenia. 🤬 Swoją złość weselnicy wyładowywali także uderzając w ambulans 🚑. Pacjentka w karetce odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala. 🚔 Na miejsce oczywiście wezwana została policja. Nasi ratownicy medyczni mają urazy twarzy, kończyn górnych i podarte ubranie… takie wesele 😠”

Źródło: TVP Info / Facebook

Przeczytaj również: