Fot. śledczy zabezpieczyli podrobione towary, policja

Koluszkowscy policjanci po raz kolejny skutecznie uderzyli w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczyli odzież, torebki, czapki, okulary i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Łącznie zabezpieczyli blisko 370 podróbek. Wstępne straty oszacowano na co najmniej 600.000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Rzgowie.

18 sierpnia 2020 roku kryminalni z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego po raz kolejny skutecznie uderzyli w przestępczość gospodarczą. Skontrolowali dwa oddzielne stoiska handlowe w centrum handlowym na terenie powiatu. Policjanci uzyskali informacje, że prowadzona jest tam sprzedaż przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Podczas przeszukania wytypowanych stoisk policjanci zabezpieczyli w jednym z nich blisko 200 podrobionych produktów o wartości ponad 400.000 zł. W drugim punkcie handlowym kryminalni zabezpieczyli ponad 160 podróbek o wartości ponad 200.000 złotych. Łącznie koluszkowscy policjanci zabezpieczyli blisko 370 sztuk odzieży, torebek, czapek, okularów i obuwia.

Obecny na miejscu specjalista z zakresu znaków handlowych wstępnie oszacował straty właścicieli poszczególnych znaków na kwotę ponad 600.000 złotych. Podróbkami handlowały dwie mieszkanki województwa łódzkiego w wieku 55 i 56 lat.

Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 5. Dochodzenie w przedmiotowej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: