blank
Pies | fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali kobietę, która z trzeciego piętra wyrzuciła psa, meble, narkotyki i inne drobne przedmioty. Niestety zwierzę nie przeżyło upadku. Sprawczyni tego okrutnego czynu została umieszczona w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w nocy Dyżurny legnickiej Policji został poinformowany o tym, że z okna jednego z bloków mieszkalnych w Legnicy został wyrzucony pies. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zauważyli leżącego na jezdni psa, który nie dawał żadnych oznak życia oraz porozrzucane meble. Okazało się, ze właścicielką zwierzęcia jest 45–letnia kobieta, mieszkająca w bloku, przed którym znaleziono psa .

Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez policjantów na miejscu zdarzenia ustalono, że kobieta najprawdopodobniej podczas awantury ze swoim dzieckiem, zaczęła wyrzucać z okna trzeciego piętra meble oraz inne drobne przedmioty. Następnie przez okno wyrzuciła psa rasy york.

Podczas oględzin wykonanych przez technika kryminalistyki ujawniono wśród leżących na ziemi przedmiotów, pojemnik z zawartością suszu roślinnego. Zabezpieczoną substancją okazały się być środki odurzające w postaci marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latkę i umieścili ją w policyjnym areszcie. Zwłoki zwierzęcia zabezpieczono do sekcji.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: