blank
Dziecko za kierownicą | fot. YouTube

9-latek za kierownicą? Czy to możliwe? Policjanci pełniący wczoraj służbę w okolicy Stadionu Narodowego przekonali się o tym, że owszem - możliwe. Mundurowi podjęli interwencję w związku z niezastosowaniem się do zakazu ruchu przez prowadzącego skodę. Jakież było ich zdziwienie, kiedy kierowcą okazał się 9-letni chłopiec, który woził swojego tatę i siostrę.

W poniedziałek po południu naczelnicy wydziału prewencji wspólnie z dzielnicowym i żandarmem wojskowym przeprowadzili nietypową interwencję. Kiedy przejeżdżali w okolicy Stadionu Narodowego w Warszawie zauważyli, że kierowca skody porusza się w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach. Policjanci podjęli interwencję, zatrzymali samochód do kontroli.

Co się okazało? Za kierownicą siedział 9-letni chłopiec, to on prowadził samochód. Na siedzeniu obok pasażerem był jego ojciec, a z tyłu siedziała rok starsza siostra. 45-letni ojciec dzieci i właściciel samochodu tłumaczyłł mundurowym, że chciał tylko sprawić dzieciom jakąś przyjemność,  postanowił uatrakcyjnić wspólnie spędzane święta.

Dzielnicowy nałożył na mężczyznę mandat karny, a rodzeństwo trafiło od opiekę matki.

Przeczytaj również: