Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo ciężarnej kobiety | fot. Policja

Policjanci wytropili i zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ciężarnej 35-latki. Zatrzymany był poszukiwany listem gończym i chciał przekroczyć granicę z Niemcami. Kryminalni zatrzymali mężczyznę na stacji benzynowej w Kołbaskowie. W środę został on przewieziony do komendy, w czwartek będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe.

22 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu przez rodzinę, w mieszkaniu, ciała ciężarnej 35-latki. Na miejscu zostały zabezpieczone ślady, wykonana została dokumentacja fotograficzna oraz szczegółowe oględziny. Śledczy ustalili, że związek z zabójstwem kobiety może mieć jej partner, z którym od kilku dni nie można nawiązać kontaktu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wejherowie. Poczynione w sprawie ustalenia dały podstawę do wydania listu gończego za mężczyzną.

Sprawę poszukiwań mężczyzny przejęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wchodzący w skład Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, współpracujący z policyjnymi „łowcami głów”. Śledczy ustalili, że poszukiwany 46-latek, od chwili ucieczki, cały czas zacierał za sobą ślady, zmieniał miejsce pobytu i pojazdy, którymi się poruszał. Policjanci ustalili również, że mężczyzna planuje opuścić granicę Polski.

W środę około godziny 19:00 policjanci zatrzymali podejrzanego na stacji benzynowej w Kołbaskowie. Mężczyzna był zaskoczony, nie stawiał oporu. 46-latek został przewieziony do komendy, w czwartek będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe. Do sprawy zostało zabezpieczone również auto, którym poruszał się mężczyzna.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: