blank
fot. Policja

Policjanci z Łodzi zatrzymali 26-letniego mieszkańca Górnej, który od września ubiegłego roku w uciążliwy sposób nękał swoich sąsiadów. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Policjanci ustalili, iż mężczyzna od września 2019 roku atakował sąsiadów. Publicznie ich znieważał używając słów wulgarnych, groził też pozbawieniem życia. Sprawca nie poprzestał na tym i kilkukrotnie naruszył nietykalność cielesną sasiadów zadając uderzenia i opluwając.

26-latek wyładowywał się również na najbliższym otoczeniu: powybijał szyby na klatce schodowej, uszkodził siekierą drzwi na korytarzu. Nie oszczędził też trzepaka i elewacji budynku, którą pomazał wulgarnymi napisami.

Usiłował wymusić na pokrzywdzonych wycofanie złożonych zeznań, po raz kolejny grożąc im pozbawieniem życia. Jednemu z sąsiadów uszkodził samochód poprzez wybicie tylnej szyby oraz urwanie obu bocznych lusterek.

Zatrzymany 26-latek usłyszał zarzuty gróźb karalnych, znieważenia, naruszenia nietykalności, zmuszania do określonego zachowania, zniszczenia mienia oraz posiadania narkotyków. W chwili zatrzymania funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie ponad 8 gramów marihuany.

8 kwietnia na wniosek sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Przeczytaj również: