blank
Prostytutki | fot. naszemiasto.pl

W czwartek w godzinach południowych do policjantów z Kocka wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która stoi przy drodze nr 19 w okolicy Annówki. Kobieta miała stać przy drodze w obszarze leśnym i tam zatrzymywać przejeżdżające samochody, czym powodowała wg. zgłaszającego niebezpieczeństwo narażenia na zakażenie koronawirusem.

Na miejsce wysłany został patrol prewencji z Kocka. W rozmowie z kobietą ustalili, że stała i zatrzymywała samochody. Jeden z kierujących ten fakt zgłosił policjantom. Policjanci nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 500 zł za niestosowanie się do obowiązujących przepisów dotyczących zwalczania epidemii koronawirusa.

- 29-latka została ukarana również karą administracyjną w wysokości 5 tysięcy zł za powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa związanego z epidemią koronawirusa. Kara ta została nałożona decyzją administracyjną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną - informuje sierż. Jagoda Stanicka

Pamiętajmy, że aktualnie obowiązujące zaostrzenia przepisów wydane przez nowe Rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące przemieszczania się osób i zachowywania bezpiecznej odległości dotyczą nas wszystkich i są dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

Przeczytaj również: