blank

Jak dowiedział się właśnie portal Kryminalna Polska oraz online-mafia.pl, w ogłoszonym dziś wyroku w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu uniewinniono osoby oskarżone na podstawie zeznań małego świadka koronnego Pawła P. ps. Ramzes.

Najbardziej znaną osobą na dzisiejszej rozprawie był Marek F. ps. Western. W kwietniu 2018 roku został skazany nieprawomocnym wyrokiem na 7 lat pozbawienia wolności za rzekome przejecie siłą dyskoteki West Box w Opalenicy.

Co ciekawe, sprawa dyskoteki pojawiła się kiedy 33-letni obecnie Paweł P. ps. Ramzes kilka lat temu poszedł na współpracę z poznańską prokuraturą. Przestępca korzystając z art.60 kk., czyli zostając tzw. małym światkiem koronnym chciał uchronić się przed odpowiedzialnością karną za dokonane wcześniej gwałty.

Kiedy Ramzes zaczął zeznawać, zaczęto zatrzymywać członków poznańskiego półświatka. Tym sposobem aresztowano min. Marka F. Westerna. Po tym sukcesie, prowadząca sprawę, prokurator Agnieszka Nowicka dostała awans, a sprawa gwałtów jakich dokonał Paweł P. została umorzona.

Po zeznaniach Pawła P., w połowie grudnia 2016 roku, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali także zawodnika MMA Michała Materlę. Wchodząc do jego mieszkania w Szczecinie policjanci użyli grantów hukowych, mimo że w domu znajdowały się dzieci. W zatrzymaniu brało udział około dziesięciu policjantów uzbrojonych w długą broń.

Mistrz MMA usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafił do aresztu, w którym spędził ponad pół roku. Po tym zdarzeniu sprawą zaczęli interesować się dziennikarze, a cała historia zaczęła przypominać klasyczny układ  prokurator plus etatowy świadek potrzebny do zamknięcia głośnych spraw.

Punkt kulminacyjny nastąpił na początku lipca 2018 roku. Paweł P. przypadkowo spotykał się z Westernem nad jeziorem w podpoznańskim Kiekrzu. Wówczas Marek F. wypytał go o motywy jego działania włączając wcześniej dyktafon w telefonie komórkowym.

Podczas rozmowy Paweł P. przyznał wprost, że w prokuraturze kłamał. Podczas nagrania padają następujące słowa:

Western: –  (…)Rozumiem. Tylko dziwi mnie, jak się dałeś namówić na takie zeznania

Ramzes: – Siedziałbyś za gwałt 15 lat?

Western: – I dlatego cię zmusili do tych zeznań?

Ramzes: – Dajesz Westerna, my dajemy ci papiery, ty tylko przytakujesz i chuj. Rozumiesz?

Podczas tej samej rozmowy, Ramzes przyznał się także do pomówienia  Michała Materli:

Ramzes: – A kto dał Materlę? Powiedz mi, jak ja go kurwa nawet nie znam.

Western: – Ty.

Ramzes: – No, jak ja go kurwa nawet nie znam. Ja go kurwa nawet na oczy nie widziałem, Materli. I za co siedział Materla? Za to, że go dałem.

Jak poinformował nas jeden z oskarżonych, podczas dzisiejszego ogłoszenia wyroku sąd oznajmił iż Paweł P. jest świadkiem zupełnie niewiarygodnym.

Wyroki są prawomocne.

Przeczytaj również: