Widły | fot. Pixabay

Policjanci z komisariatu w Gorzkowicach zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który zaatakował kobietę widłami. Wcześniej groził przez telefon urzędnikom w Gminie Ręczno, a także listonoszowi. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

29 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Gorzkowicach pojechali do jednej z wsi, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna zaatakował kobietę widłami. Policjanci ustalili, że mężczyzna groził swojej sąsiadce pozbawieniem życia i uderzył kilkukrotnie widłami. Kobieta trafiła do szpitala. 53-letni mieszkaniec gm. Ręczno trafił do policyjnej celi.

Okazało się, że mężczyzna niezadowolony z decyzji administracyjnych w rozmowie telefonicznej groził pracownikom Urzędu Gminy. 11 lutego groził listonoszowi, który próbował doręczyć mu przesyłkę pocztową. W tej sprawie zawiadomienie wpłynęło do Komisariatu Policji w Przedborzu w powiecie radomszczańskim. Podejrzewany nie przyznał się do winy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, w tym przesłuchania świadków pozwoliły postawić agresorowi zarzuty gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. 2 marca sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Zaatakował sąsiadkę widłami | fot. Policja
Przeczytaj również: