Kurierzy kradli wartościowe paczki | fot. Policja

Dwóch pracowników firmy kurierskiej kradło wartościowe paczki. Ich łupem padł towar o wartości ponad 6 tysięcy złotych. W piątek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży.

Właściciela oddziałów jednej z firm kurierskich zaniepokoiło, że z jego oddziału ginie coraz więcej paczek o coraz większej wartości. Poszkodowany przypuszczał w jaki sposób znikały przesyłki i kto może być sprawcą kradzieży. Okazało się, że w proceder zamieszani są jego pracownicy.

Dwaj mężczyzi w wieku 23 i 29 lat z Nowego Targu od grudnia ubiegłego roku zabierali paczki z taśmy sortującej bez skanowania i rejestracji w systemie. – Pracownicy kradli paczki te nadawane najczęściej ze znanych firm, co mogło świadczyć o dużej wartości przesyłki. Łącznie ukradli  towar wart ponad 6 tysięcy złotych – poinformowała asp. Dorota Garbacz z Policji w Nowym Targu

W piątek rano mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Większość łupów została znaleziona w ich miejscu zamieszkania i odzyskana. Wśród skradzionych rzeczy były m.in. ubrania, okulary, smartfony i sprzęt AGD, a nawet mop do mycia podłóg.

Zatrzymani jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: