blank

Policjanci z Łasku zatrzymali 36-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo swojego dziecka. Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzut. Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kobiecie może grozić do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Funkcjonariusze z Łasku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności śmierci 3-tygodniowego dziecka. Do zdarzenia doszło 26 lutego roku w jednej z miejscowości w powiecie łaskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa, 36-letnia kobieta miała pozbawić życia noworodka i wzniecić pożar w budynku mieszkalnym. Jednak o ostatecznej przyczynie śmierci dziecka, będzie można mówić dopiero po uzyskaniu wyników przeprowadzonej sekcji.

Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili oględziny z udziałem biegłych z zakresu pożarnictwa i medycyny sądowej, w trakcie których zabezpieczyli szereg dowodów i śladów oraz przesłuchali świadków. Śledczy zajmujący się tą sprawą zatrzymali matkę. Prokurator postawił jej zarzut zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Prowadzący śledztwo ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii oraz przyczynę zachowania 36-latki. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: