Włocławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pomocą wpisu w internecie groził i znieważył redaktorkę jednego z portali. Mieszkaniec Włocławka już usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem, a na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

Sprawa miała swój początek 19 lutego, kiedy pod jednym z tekstów zamieszczonych na portalu społecznościowym pojawił się obraźliwy wpis, a także na skrzynkę redakcyjną wpłynął e-mail z groźbami wobec redaktorki portalu. Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zwalczającymi cyberprzestępczość z Bydgoszczy na podstawie przeprowadzonych czynności szybko ustalili osobę, która mogła mieć związek z wpisami.

– Już w sobotę, 29 lutego policjanci zapukali do jednego z mieszkań i zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nośniki danych, które trafiły do specjalistów z dziedziny informatyki – poinformował st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału mężczyzna usłyszał od śledczych zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem redaktorki jednego z włocławskich portali.

Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd po zapoznaniu się z dowodami w sprawie, przychylił się do wniosku śledczych, dzięki czemu najbliższe 2-miesiące 31-latek spędzi w areszcie.

Przeczytaj również: