Zatrzymany 19-latek | fot. Policja

Kryminalni z Łodzi zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna przechowywał w swoim mieszkaniu ponad 600 gramów substancji odurzających. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

29 stycznia około godziny 20:00, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, postanowili sprawdzić informację dotyczącą młodego mieszkańca dzielnicy Górna, który miał przechowywać w domu niedozwolone używki. Pod wskazanym adresem na klatce schodowej, po wejściu na piętro kamienicy, stróże prawa wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Za drzwiami mieszkania, z którego wydobywał się intensywny zapach, słychać było duszący kaszel.

Drzwi lokalu otworzył 19-latek, który trzymał w ręce tłuczek do mięsa. Policjanci bardzo szybko obezwładnili mężczyznę. W jego mieszkaniu stróże prawa odnaleźli ponad 3 gramy mefedronu, blisko 32 gramy amfetaminy, około 10 gramów marihuany, a także 556 gramów substancji psychotropowej o nazwie MDPV. Łącznie zabezpieczono ponad 600 gramów substancji narkotycznych o wartości czarnorynkowej nawet 18.000 złotych.

Dotychczas nie notowany 19-latek trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna zastosował wobec podejrzanego dozór policji.

Przeczytaj również: