Zatrzymano wielomilionowego oszusta | fot. Policja

Dolnośląscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej działając wspólnie z funkcjonariuszami z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali podejrzanego w sprawie wyłudzenia kwoty ponad 16 milionów złotych od 266 osób z terenu całego kraju w związku z emisją obligacji jednej z firm. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 41-latka podejrzanego w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z emisją obligacji jednej ze spółek.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, mężczyzna sprawując funkcję prezesa w jednym z podmiotów gospodarczych, podał nieprawdziwe dane co do kondycji finansowej firmy, którą reprezentował, przez co wprowadził w błąd osoby, które nabyły obligacje. Doszło w ten sposób do wyłudzenia na szkodę szeregu obligatariuszy sumy oszacowanej na kwotę ponad 16 milionów złotych. Na chwilę obecną ustalono 266 osób z terenu całego kraju, które są pokrzywdzone w wyniku opisywanego procederu.

41-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego to pierwsza osoba zatrzymana w tej sprawie. Nie wykluczone są jednak dalsze zatrzymania. Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za czyny, o które podejrzany jest zatrzymany mężczyzna, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: