Zmuszał do spłaty nieistniejącego długu | fot. Policja

Trzy zarzuty, w tym za usiłowanie rozboju i wymuszenie rozbójnicze, usłyszał w prokuraturze mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych z Warszawy. 35-latek zastraszał pokrzywdzonego, groził śmiercią oraz zmuszał do spłacania nieistniejącego długu.

Z ustaleń policjantów wynikało, że jeden z mieszkańców warszawskich Bielan był zastraszany oraz zmuszany do spłacania nieistniejącego długu. Sprawca groził pokrzywdzonemu kalectwem oraz śmiercią członków rodziny. 35-latek zażądał od swojej ofiary zapłaty 1000 złotych w gotówce, nowego telefonu komórkowego oraz oddania w ratach prawie 30 tysięcy złotych fikcyjnych zaległości.

W minionym tygodniu, w podwarszawskiej miejscowości policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego mężczyznę. 35-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za usiłowanie rozboju, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszenie groźbą do określonego zachowania w warunkach recydywy.

Zatrzymany, decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: