blank

Zapadł wyrok w sprawie pirata drogowego Roberta N., szerzej znanego pod pseudonimem "Frog". Warszawski Sąd Rejonowy na Woli orzekł półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

- Oskarżony, nie stosując się do orzeczonych wobec niego zakazów i decyzji, okazał jawny, rażący i lekceważący stosunek do obowiązującego porządku prawnego. Takie zachowanie jest wysoce naganne. Stopień społecznej szkodliwości czynu jest również bardzo duży. Również stopień winy oskarżonego należy określić jako znaczny - uzasadniała wyrok sędzia Joanna Dryll.

Sędzia wskazywała na poprzednią karalność mężczyzny. - Taka postawa oskarżonego jest wysoce naganna, nie może być potraktowana z pobłażliwością. Taka pobłażliwość mogłaby jedynie utwierdzić Roberta N. w poczuciu bezkarności. W sytuacji, kiedy uprzednio stosowane kary o charakterze wolnościowym nie przyniosły pożądanych efektów, brak podstaw, że tym razem taki cel zostałby osiągnięty przez wymierzenie innej kary niż kara pozbawienia wolności - mówiła.

Wcześniejsze kary nałożone na "Froga" dotyczą jego zachowania na drodze w 2014 roku. Podczas swojej 12-minutowej jazdy popełnił ponad 100 wykroczeń, w tym jazda pod prąd, przejazd na czerwonym świetle, czy jazda ponad 220 km/h po trasie Siekierkowskiej. Mimo zakazu prowadzenia pojazdów, został złapany za kierownicą luksusowego porsche w Warszawie podczas rutynowej policyjnej kontroli we wrześniu 2018 roku.

https://youtu.be/6YUBjJiF0tE

źródło: Warszawa w Pigułce / Metro Warszawa

Przeczytaj również: