blank
Mateusz K. | fot. Policja

25-letni Mateusz K., został oskarżony o usiłowanie zabójstwa, gwałt i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem 9-letniej Sary z Gorzowa. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano właśnie do sądu. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Prokurator Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi K. 25-latek oskarżony jest o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem 9-letniej Sary. Według śledczych, mężczyzna miał związać dziewczynkę, zakleić jej taśmą usta, a następnie zgwałcić.

Dodatkowo mężczyźnie zarzucono usiłowanie zabójstwa Sary. Po gwałcie miał uwięzić związaną i zakneblowaną dziewczynkę w wersalce. - W konsekwencji mogło to doprowadzić do jej śmierci w wyniku odwodnienia i braku substancji odżywczych - mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz K. przyznał się do dokonania gwałtu na małoletniej i pozbawienia jej wolności, natomiast nie przyznał się do usiłowania zabójstwa. Oskarżony, jak to wynika z opinii biegłych z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii, w czasie popełnienia czynów miał zachowaną zdolność rozpoznania ich znaczenia przy znacznie obniżonej zdolności pokierowania swoim postępowaniem.

Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: