Playstation | fot. Pixabay

W dniu 31 grudnia 2019 roku o godzinie 12.45 dyżurny Policji w Turku został powiadomiony o awanturze domowej, do której miało dojść w jednym z mieszkań na Osiedlu Wyzwolenia w Turku. Na miejsce skierowano patrol, który w jednym z pokoi ujawnił ciało dziecka, którym okazał się być 10-letni Adam.

Chłopiec nie dawał żadnych oznak życia. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął niezwłocznie czynności reanimacyjne, przy czym podłączony defibrylator w zapisie linii izoelektrycznej wykazał brak czynności serca, co skutkowało stwierdzeniem zgonu dziecka. Na ciele chłopca lekarz pogotowia ujawnił również rany kłute.

Przybyła na miejsce grupa dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora wykonywała przez wiele godzin szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia celem zabezpieczenia śladów
i dowodów przestępstwa. Prokurator z udziałem biegłego dokonał również oględzin zwłok dziecka w miejscu ich znalezienia.W trakcie wykonywanych czynności odnaleziono
i zabezpieczono nóż kuchenny z nasadką pokryty plamami koloru brunatno-czerwonego, przypominającymi ślady krwawe.

Obecny w czasie oględzin biegły sadowy na ciele dziecka stwierdził rany kłute zadane narzędziem ostrym ostrokanciastym i ostrokrawędzistym. Zdaniem biegłego rany te mogły zostać zadane zabezpieczonym nożem kuchennym. Biegły potwierdził, iż Adam zmarł śmiercią nagłą, gwałtowną na skutek odniesionych obrażeń. Ustalenia te potwierdziła przeprowadzona sekcja zwłok dziecka.

W związku ze zdarzeniem doszło do zatrzymania 19-letniego brata ofiary Macieja J. 1 stycznia mężczyźnie został przedstawiony zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, Maciej J. zaatakował nożem młodszego brata w czasie kłótni o grę komputerową. Prokuratura na razie nie potwierdza tej wersji zdarzeń.

Jeszcze dziś zostanie wobec niego skierowany do Sądu Rejonowego w Turku wniosek o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj również: